Wolontariat

 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt to chyba najsmutniejsze zwierciadło ludzkiej bezduszności. Spacerując między klatkami widzisz przede wszystkim te oczy, pełne rozpaczy i tęsknoty, oczy śledzące każdy twój krok. Wciśnięte w siatkę klatek psie nosy, pełne wyrzutów miauczenie kotów. Fundusze, którymi dysponuje schronisko pozwalają jedynie na zaspokojenie najbardziej elementarnych ich potrzeb jak pożywienie czy podstawowa opieka medyczna. W tej sytuacji nieoceniona jest pomoc wolontariuszy. Jeżeli chcesz i możesz zrobić coś dla tych zwierząt, które swoim zachowaniem proszą o pomoc, jeżeli możesz poświęcić im trochę czasu to zapraszamy.

W schronisku niezależnie od okresowo prowadzonych akcji stale potrzebne jest:

  • porządkowanie terenu schroniska
  • propagowanie idei adopcji w swoim środowisku
  • utrzymywanie czystości na oddziałach szczeniaków i kotów
  • aktywne poszukiwanie nowych domów dla pensjonariuszy schroniska
  • pomoc przy bieżących pracach w schronisku – wykonywanie zadań zleconych przez pracowników schroniska
  • pozyskiwanie informacji o zwierzętach przydatnych w procesie adopcji: wykonywanie fotografii zwierząt, obserwacja zachowań i uwzględnianie ich w charakterystykach adopcyjnych
  • pomoc w prowadzeniu witryny którą oglądasz. Aktualizacja informacji o zwierzętach które aktualnie znajdują się w schronisku. Tworzenie stron poszczególnych zwierząt.


Jeżeli masz ukończone 14 lat i chcesz pomagać zwierzętom skontaktuj się z nami.
Przychodząc do nas po raz pierwszy nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego lub jeżeli jeszcze nie masz ukończonych 18 lat legitymacji szkolnej i zgody rodziców na pracę w schronisku. Formularz zgody rodziców jest do pobrania tutaj.

REGULAMIN WOLONTARIATU W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WOLONTARIUSZA

POROZUMIENIE Z WOLONTARIUSZEM

Sunday the 16th. Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami